Biegowa zabawa zaczyna się od nowa! Już 18 stycznia o godzinie 12.00 rozpoczną się zapisy do Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim. Będzie to pierwsza z czterech tegorocznych edycji największego cyklu biegów ulicznych w kraju – w 2015 roku linię mety PKO Grand Prix Gdyni przekroczyło blisko 30 000 uczestników. Zapisy potrwają do 1 lutego do godziny 23.59, a kwota wpisowego wynosi 30 złotych i pozostaje bez zmian. Bieg główny na dystansie 10 km wystartuje 13 lutego o godzinie 15.00. Zapisy są dostępne na stronie www.gdyniasport.pl

90 urodziny miasta Gdyni

Szczególne okazje wymagają wyjątkowych obchodów, dlatego Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim uczci jubileuszowe, 90 urodziny. Gdynianie co roku hucznie świętują powstanie miasta z Morza i Marzeń, dlatego sportowe zmagania 13 lutego będą miały niepowtarzalny charakter i doskonale wpiszą się w jubileusz. Bieganie na Pomorzu przeżywa prawdziwy rozkwit, stąd organizatorzy spodziewają się kolejnego rekordu frekwencji. W 2015 roku pierwszy z czterech biegów PKO Grand Prix Gdyni ukończyło 5608 uczestników  – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. Mam nadzieję, że w tym roku na mecie zamelduje się ponad 6000 biegaczy – dodaje. Bieg Urodzinowy zainauguruje tegoroczną edycję PKO Grand Prix Gdyni, która w 2015 roku otrzymała nagrodę główną im. Tomasza Hopfera za Najlepszy Cykl w Polsce.

Sprintem po zapisy

Wszyscy, którzy będą chcieli pobiec w Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim będą mieli 15 dni na zarejestrowanie się w profilu zawodnika i opłacenie pakietu startowego. Organizator biegu (Gdyńskie Centrum Sportu), promując zdrowy tryb życia postanowiło utrzymać symboliczną kwotę wpisowego wynoszącą 30 złotych.

Nie tylko 10 km

13 lutego w Gdyni pobiegną również dzieci i młodzież, dla których przygotowano krótsze odległości. Biegi młodzieżowe zostaną rozegrane na dystansach starszaka (1,3 km), młodzika (1,8 km), i juniora (1,8 km). Nie zabraknie również oferty dla najmłodszych, którzy w biegu malucha będą mieli do pokonania 200 m. Odbędą się również 2 marsze nordic walking: marsz młodzieżowy (1,7 km) i marsz główny (4,2 km).

 Medal niespodzianka

Gdynia słynie z wyjątkowych medali, dlatego w 2016 roku uczestnicy złożą kolejną układankę. Szczegóły na razie są tajemnicą, ale już dziś wiadomo, że będzie ona nawiązywała do historii Gdyni. Przez wiele lat nasze medale cieszą się wyjątkową opinią, dlatego i tym razem staniemy na wysokości zadania – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, Marek Łucyk. Medal PKO Grand Prix Gdyni 2016 będzie doskonałą pamiątką, przypominającą każdy start. Pracujemy nad indywidualnym projektem, który po raz kolejny pozytywnie zaskoczy uczestników – dodaje.

W 2015 roku uczestnicy 4 biegów złożyli biegowe podium, natomiast 2 lata temu był
to unikatowy „Dar Pomorza”, uznany przez portal maratonypolskie.pl za najładniejszy medal biegowy w Polsce.

Forma przez cały rok

Fenomenalny wzrost frekwencji w największym cyklu biegów ulicznych w kraju, pokazuje zmianę przyzwyczajeń Polaków. Nasi rodacy dbają o zdrowie niezależnie od pory roku. Zmiany najlepiej widać porównując statystyki – w 2005 roku Bieg Urodzinowy ukończyło 76 uczestników, a 10 lat później linię mety przekroczyło 5608 biegaczy. Przez jedną dekadę frekwencja wzrosła aż o 4262%.  To najlepsze potwierdzenie skutecznej działalności Gdyńskiego Centrum Sportu, które motywuje ludzi do aktywnego życia już od 18 lat.

PKO Grand Prix Gdyni – cykl czterech biegów, w którym w 2015 roku udział wzięło blisko 30 000 uczestników. Wydarzenie otrzymało Nagrodę im. Tomasza Hopfera za najlepszy cykl w Polsce. Każdy z czterech biegów pozycjonuje się w gronie 8 największych imprez biegowych w kraju na dystansie 10 km. PKO Grand Prix Gdyni organizowane jest przez Gdyńskie Centrum Sportu.

_75B8510 _DSH2638 _DSH3195 BIEGNIEPODLEGLOSCI_PP0084 BIEGNIEPODLEGLOSCI_PP0498grafika zapisy otwarte