Druga wygrana Basketu w sezonie 2015/2016. Tym razem zespół z Gdyni pokonał MUKS Poznań 79:78. 

Spotkanie lepiej zaczęły zawodniczki beniaminka i po 5 minutach gry prowadziły 8:2. Szybko odpowiedziały im najskuteczniejsze w tym meczu Agnieszka Bibrzycka oraz Tatiana Troina doprowadzając do wyniku 10:10. Końcówka kwarty to znów popisy zespołu z Poznania i po pierwszych 10 minutach widniał wynik 19:13.

W II kwarcie po naszej stronie punktowały głównie zmienniczki. 9 punktów w tej partii zdobyła nowa zawodniczka Basketu – Shawnice Wilson. Niezawodna w tym meczu Tania dołożyła 6 punktów i po pierwszej połowie dziewczyny schodziły do szatni z 3 punktową stratą do gospodyń 40:43

Dzięki skutecznej grze Troiny i Bibrzyckiej po 30 minutach spotkania był remis po 61 i zapowiadała się emocjonująca końcówka spotkania. Niestety początek ostatniej partii należał do Poznanianek i szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie chciały oddać.

Na minutę i 18 sekund przed końcem spotkania MUKS prowadził jeszcze 7 punktami. Wtedy do głosu doszło doświadczenie naszych zawodniczek. Najpierw 3 punktowym rzutem popisała się Troina, a później Skerowić wymusiła faul i zdobyła 2 punkty z linii osobistych. Następnie jeden z osobistych wykorzystała Paris Johnson i na tablicy widniał wynik 78:77 dla Poznania. Na koniec po ładniej asyście Skery najważniejsze punkty w meczu zdobyła Troina. Gospodynie miały jeszcze szansę na wygraną ale Renee Taylor spudłowała i drugie zwycięstwo Gdynianek stało się faktem.

Dzięki tej wygranej awansowaliśmy na 5 miejsce w tabeli Tauron Basket Ligi.

 

Poznań: Taylor 23, Robertson-Warren 13, Radwan 10, Skobel 9, Skowronek 8, Kaczmarczyk 8, Drop 4, Durak 3
Gdynia: Troina 24, A. Bibrzycka 21, Shawnice 13, Skerović 7, Jakubiuk 5, Johnson 5, Kotnis 2, Suknarowska 2