To była wygrana z dedykacją. Na meczu zabrakło przyjaciół naszego klubu -Jerzego Zająca, Janusza Sternala i Waldemara Wrzesińskiego, którzy w ostatnich dniach przenieśli się do sektora niebo.

Prawdziwa bitwa. Gdynianki wygrywają Euroligowe spotkanie przeciwko Galatasaray 76:75! W ostatnich sekundach meczu emocje sięgnęły zenitu, ale to ostatecznie gospodynie pokazały charakter. Efekt sportowej złości po wcześniejszej przegranej przeniósł się na wyniki.

Początek meczu należał do gdynianek, które po trzech minutach wyszły na prowadzenie 8:3. Zawodniczki Gundarsa Vetry realizowały plan co przynosiło założone efekty. Dobrze pod koszem radziła sobie Megan Gustafson, która wzięła na siebie ciężar zdobywania punktów. Morgan Bertsch również wykorzystywała swoje szanse. Więcej niż zwykle minut otrzymała Kamila Podgórna. Pierwsza kwarta zakończyła się 13:15.

Druga część spotkania ponownie bardzo wyrównana, ale z większą korzyścią dla gospodyń. Gdynianki zdobyły cztery celne rzuty zza łuku między innymi autorstwa Alice Kunek i Megan Gustafson. Kwarta zakończyła się faulem Melis Gulcan, dzięki któremu Klara Lundquist doprowadziła do remisu 35:35.

Trzecią część spotkania VBW Arka zaczęła z przytupem. Kamila Podgórna napędziła koleżanki dwiema trójkami oraz efektownymi asystami. Przez cztery minuty gospodynie szły jak burza i doprowadziły do 10 – punktowej przewagi.

Turczynki nie składały broni i nadrabiały straty. W ciągu pięciu minut, przyjezdne zmniejszyły dystans do dwóch punktów. W kluczowym momencie, na cztery minuty przed końcem spotkania celny rzut z dystansu oddała Megan Gustafson. Na tablicy VBW Arka prowadziła 71:67.  W ostatnich minutach meczu na prowadzenie wyszły zawodniczki Galatasaray 75:73. Po rzucie zza łuku Marissy Kasatnek, mistrzynie Polski ponownie wyszły na prowadzenie 76:75. Przez ostatnie sekundy żadna z drużyn nie zdobyła kosza, a wielkie zwycięstwo należało do VBW Arki.

Gustafson (19, 9 zbiórek), Kunek 15, Lundquist (14, 8 asyst) Bertsch 12, Kastanek 7, Podgórna 6, Bernies 2, Begić 1, Szymkiewicz, Borkowska, Dobrowolska